ANASAYFA » Haberler » İddaa’da Handikap Nasıl Oynanır ?

Handicap nedir, ne değildir ?

Sporda hem handicaplı hem de handicapsız olarak açıklanan maçlar aynı kod ile oynanabilmektedir.

Handicap, ilgili ekipe verilen gol avansıdır.

Sporda hem handicaplı hem de handicapsız olarak açıklanan maçlardan birine handicaplı iddaa oynamak isterseniz; maçın kodunu, tahmininizi ve kuponda yer alan “H” kutucuğunu işaretlemeniz lazım.

Mesela; 557 kodlu Kiev – Barça  maçına handicaplı oynamak isterseniz, aşağıdaki kupondaki gibi maçın kodunu ve tahmininizi işaretledikten sonra “H” kutucuğunu da işaretlemeniz lazım.

maç tahmin iddaa tahmin handikap nedir nasıl oynanır

Bu kuponda DYNAMO KIEV takımına ‘1’ handicap verilmiş, maçın sonucu da ‘0 (beraberlik)’ olarak tahmin edilmiştir. Bu tahminin iddaa’da doğru kabul edilebilmesi için maçı Barcelona’nın bir farkla kazanması lazım.

Bu kuponda “H” kutucuğu işaretlenmemiş olsaydı handicaplı iddaa oynanamayacaktı.

NOT:
• Bir maç sadece handicap seçeneği ile açılırsa ilgili maç için Handicap yani “H” kutucuğunun işaretlenmesine gerek yoktur.
• Bültende yer alan “Çifte Şans” oranları Maç Sonucu iddaa’da handicapsız seçenek için geçerlidir. Handicap seçeneği işaretlenmiş olan maçlar için “Çifte Şans” ve “İkili Tahmin” oynanamaz.

Uyarı : Kupon üzerinde iddaa oynadıysanız, biletinize ait ikramiye olup olmadığını mutlaka bayi terminalinden işlem yaparak kontrol ediniz.

Henüz bir yorum yok ! Bu sayfaya ilk yorum yazan siz olun !